Novinky

Historické dvojité víťazstvo pre Ducati Desmo450 MX

24.06.2024

Ponte a Egola (PI), 24. júna 2024 - Ducati Desmo450 MX ovládla štvrté kolo talianskeho šampionátu Pro-Prestige MX1 v motokrose vďaka víťazstvám Alessandra Lupina a Tonyho Cairoliho. Osemnásobný majster Talianska pokoril červenú tabuľku vyhradenú pre lídra klasifikácie, čím Ducati Desmo450 MX získala prvé celkové víťazstvo, zaťiaľ čo deväťnásobný majster sveta prispel k ďalšej pamätnej kapitole v histórii Ducati Corse Offroad víťazstvom v preteku 1 na motocykli z Borgo Panigale.

V prvej rozjazde, silný ranný dážď spôsobil extrémne náročné traťové podmienky, to však Lupinovi a Cairolimu nebránilo dostať sa do vedenia vďaka pefektnému štartu, po ktorom vchádzali do prvej zákruty na prvej a druhej pozícii. Títo dvaja jazdci boli na čele preteku, pričom sa vo vedení streidali sedem kôl, na konci športoví komisári vyvesili červenú vlajku pre nepriaznivé poveternostné podmienky. V klasifikácii sa tak víťazom stal Cairoli pred Lupinom.

V druhej rozjazde sa perfektný štart jazdcov Ducati zopakoval s Lupinom pred Cairolim. Preteky boli súbojom medzi týmito jazdcami, až nakoniec Alessandro Lupino tesne zvíťazil, čím si pripísal druhé víťazstvo dňa pre Ducati Off-Road a Desmo450 MX. Prvé a druhé miesto, ktoré Alessandro získal, mu umožnilo zdolať celkové poradie dňa a tiež ho posunulo na čelo poradia šampionátu, kde do konca zostávali len dve jazdy. Lupino získal aj cenu Holeshot.

Extrémne podmienky na trati počas prvej jazdy a Tonyho účasť na pretekoch Ponte a Egola zároveň umožnili inžinierom Ducati zhromaždiť cenné údaje pre ďaľší vývoj Desmo450 MX, s výhladom na uvedenie do výroby v roku 2025.

Ďalšie kolo talianskeho motokrosového šampionátu je naplánované na 31. augusta, pričom potrvá do 1. septembra, na trati Castiglione del Lago (PG). Po krátkej dovolenkovej prestávke v najbližších dňoch Alessandro Lupino a Tony Cairoli obnovia intenzívny testovací progam v mesiacoch júl a august.